Leczenie Alkoholizmu - Pomorskie

Leczenie Alkoholizmu - Pomorskie - WANT
Leczenie Alkoholizmu - Pomorskie

Leczenie alkoholizmu to ścisła współpraca terapeuty, samego uzależnionego oraz rodziny. Najskuteczniejszym rozwiązaniem walki z alkoholizmem jest uczestnictwo w terapii alkoholowej prowadzonej przez specjalistów w profesjonalnym ośrodku terapeutycznym. W województwie pomorskim istnieje kilka jednostek, które pomagają osobą uzależnionym w leczeniu alkoholizmu, jednakże z ośrodków prywatnych jesteśmy tym, który jest najczęściej wybieranym przez osoby uzależnione, gdyż słyniemy z wysokiej skuteczności, komfortowych warunków i kadry składającej się ze specjalistów z wieloletnim doświadczeniem w leczeniu alkoholizmu.

Kroki w leczeniu alkoholizmu

Pierwszym krokiem w leczeniu alkoholizmu jest postawienie diagnozy. Często osobą, która uświadamia sobie, że daje o sobie znać uzależnienie nie jest sam alkoholik, ale ktoś z najbliższego otoczenia. Typowym zachowaniem jest fakt, że uzależniony wypiera myśl o chorobie alkoholowej i ciągle myśli, że ma pełną kontrolę nad ilością wypijanych trunków.

Drugi krok to podjęcie ważnej decyzji o rozpoczęciu terapii. Warto dokładnie prześledzić ofertę placówek, by zapewnić alkoholikowi jak najlepszą opiekę. Osoby które są uzależnione i których miejscem zamieszkania jest województwo pomorskie, najczęściej zapisują się na terapię alkoholową w naszym ośrodku leczenia alkoholizmu WANT. Ponieważ nasza oferta jest najbardziej rozbudowana, przez co posiadamy dużą skuteczność w leczeniu alkoholizmu. Na dodatek nasz ośrodek leczenia alkoholizmu, jest zlokalizowany w ustronnym miejscu, w samym sercu Kaszub, co daje możliwość wyciszenia osobą przebywającym na turnusie terapeutycznym.

A co podczas terapii leczenia alkoholizmu?

Osoba, która rozpoczyna leczenie alkoholizmu w naszym ośrodku, w pierwszej kolejności kierowana jest w razie występowania takiej potrzeby na detoks. By rozpocząć terapię konieczne jest odtrucie organizmu i pozbycie się każdego grama alkoholu. Dalej rozpoczyna się sam proces leczenia w oparciu o metody psychoterapeutyczne. Nasz program składa się z kilkunastu metod w odpowiedni sposób powiązanych ze sobą, przez co uzyskujemy zadowalające rezultaty terapii alkoholowej.

Na czym polega sama terapia?

Terapia to przede wszystkim zajęcia grupowe i indywidualne z terapeutą mające uświadomić, że leczenie alkoholizmu to ważny krok do nowego, lepszego życia. Alkoholik usłyszy inne zatrważające historie, zobaczy, że nie jest sam ze swoim problemem, uświadomi sobie, że to właśnie napoje wysokoprocentowe niszczą relacje i to, co często budowane było przez długie lata. Leczenie alkoholizmu to również trudne rozmowy z terapeutą, nauka życia od nowa poprzez poukładanie wielu spraw, nauka organizowania własnego wolnego czasu oraz przewartościowane niektórych rzeczy. Leczenie alkoholizmu jest więc długim procesem, wymagającym ogromnej silnej woli.

Nasz Cennik - Terapii leczenia uzależnienia alkoholowego