Leczenie uzależnień – Chojnice

Leczenie uzależnień – Chojnice - WANT
Leczenie uzależnień – Chojnice

Leczenie uzależnień w nadziei na pozytywniejsze życie

Nałóg określa się jako nabyty stan nieprawidłowości w psychice, a czasami także związanego z fizjonomią, który objawia się przez konieczność robienia danej rzeczy lub zażywania konkretnych szkodliwych rzeczy psychoaktywnych. Funkcjonują niejednolite rodzaje uzależnień, wśród których najbardziej popularne to alkoholizm, narkomania, lekomania, uzależnienie od hazardu, gier, komputera czy dopalaczy. W naszym ośrodku, położonym stosunkowo niedaleko miasta Chojnice, pomagamy osobom szybko wyjść z nałogu, wdrażając sprawdzone leczenie psychologiczne. Ponadto, w razie konieczności, przeprowadzamy detoks, polegający na uwolnieniu organizmu z napojów alkoholowych czy innych trunków. Tylko wtedy istnieje możliwość by zacząć leczenie.

Leczenie w oparciu o sprawdzone metody

W naszej palcówce leczenia uzależnień o dobre samopoczucie pacjentów oraz skuteczność dbają najlepsi terapeuci. To oni są przewodnikami po ciężkiej drodze leczenia. Ich moc i wiarygodność tkwi w tym, że kiedyś sami byli w takiej sytuacji. Wielu z nich to DDA lub ludzie, które w bliskim otoczeniu miały osobę w nałogu. Ci terapeuci mają świadomość najlepiej jakie są trudy leczenia, na jakie nieprawidłowości można trafić oraz co powinno się czynić w sytuacjach nieprawidłowych.

Jak odbywa się leczenie

Terapia w naszym ośrodku położonym około 100 km od miasta Chojnice, polega na nieprzerwanym pobycie w ośrodku oraz udziale w specjalnie przygotowanych zajęciach. Pacjenci uczestniczą w spotkaniach grupowych, terapii indywidualnej, zajęciach powiązanych ze sztuką oraz seansach filmowych. Ponadto położenie placówki w malowniczym otoczeniu Kaszub, sprzyja aktywnemu spędzaniu czasu wolnego, przemyśleniom oraz relaksowi psychicznemu od codzienności. Leczenie uzależnień odbywa się w przyjaznej atmosferze, zapewniającej komfort i całkowitą dyskrecję. To okres wyciszenia, ale także niezwykle trudnej pracy nad sobą.

Nasz Cennik - Terapii leczenia uzależnienia alkoholowego