Odwyk Alkoholowy – Pomorskie

Odwyk Alkoholowy – Pomorskie - WANT
Odwyk Alkoholowy – Pomorskie

Specjaliści podkreślają, że terminem "odwyk alkoholowy" należy objąć nie tylko sam detoks, ale cały proces leczenia uzależnienia. Odwyk kończy się w momencie, gdy uznaje się, że alkoholizm jest kontrolowany przez samego zainteresowanego.

Detoks a odwyk

Wbrew obiegowej opinii, detoks organizmu to tylko początkowy etap odwyku alkoholowego. By rozpocząć właściwą terapię pacjent musi być całkowicie wolny od substancji wysokoprocentowych. Właśnie dlatego pada często decyzja o zastosowaniu detoksu. Polega on na podawaniu substancji farmakologicznych, łagodzących efekt odstawienia alkoholu. To bezpieczna dla pacjenta metoda, zapewniająca mu lepszą kondycję fizyczną i psychiczną. Detoks przeprowadzany jest pod czujnym okiem wykwalifikowanej kadry medycznej, czuwającej nad stanem uzależnionego oraz jego komfortem. W naszym ośrodku odwykowym WANT, który znajduje się w województwie pomorskim, przeprowadzamy detoks na początku terapii alkoholowej jeżeli tylko zachodzi taka potrzeba.

Dalsze etapy odwyku alkoholowego

Celem odwyku alkoholowego nie jest tylko samo odtrucie organizmu. Niestety, wielu alkoholików po samym detoksie decyduje się na zakończenie terapii wierząc we własne siły lub wręcz przeciwnie - lądując od razu w barze przy kolejnym kieliszku. Za koniec odwyku alkoholowego można uznać etap, gdy sam zainteresowany potrafi utrzymać kontrolę nad rządzami, nie chce wracać do poprzedniego życia i ma świadomość spustoszenia, jaki działa w jego życiu alkohol. W naszym ośrodku leczenia uzależnień podkreślamy, że skuteczna terapia - odwyk alkoholowy, to najważniejszy krok do lepszego życia.

A co po odwyku?

Odwyk alkoholowy to tylko początek drogi alkoholika do lepszego życia. Po uwolnieniu się z przytłaczającej niewoli alkoholu nadchodzi czas na odbudowaniu relacji z otoczeniem, zbudowanie pozycji w pracy, pokazaniu jakim jest się wartościowym człowiekiem. To także walka codzienna i zmaganie sie ze sobą, by nie sięgnąć kolejny raz po kieliszek i nie rozpętać piekła na nowo. To ćwiczenie siły woli i leczenie się z kompleksów. Jednakże, osoby które odbyły w naszym ośrodku odwyk, mogą liczyć na dalsze wsparcie z naszej strony, w formie 12 bezpłatnych spotkań tzw. Grup nawrotowych i grup wsparcia.

Nasz Cennik - Terapii leczenia uzależnienia alkoholowego