Ośrodek Leczenia Uzależnień – Pomorskie

Ośrodek Leczenia Uzależnień – Pomorskie - WANT
Ośrodek Leczenia Uzależnień – Pomorskie

Ośrodek leczenia uzależnień WANT jest zlokalizowany w województwie pomorskim, to miejsce, gdzie pomagamy ludziom pożegnać się z nałogiem i nauczyć ponownego życia w trzeźwości. Nad bezpieczeństwem i skutecznością terapii dbają wykwalifikowani terapeuci. Nasz ośrodek terapeutyczny to miejsce nowych nadziei na lepsze jutro, choć nie mówimy, że droga będzie łatwa.

Na czym polega leczenie uzależnień

Alkoholizm uważa się za chorobę chroniczną, czyli taką, z którą nie rozstajemy się do końca życia. Ten niewdzięczny towarzysz czasami śpi sobie w ukryciu, by zaatakować w najmniej oczekiwanym momencie: u cioci na imieninach, gdy szwagier zadziornie pyta "ze mną się nie napijesz?!", w pracy świętując sukces przy lampce szampana, czy wznosząc toast na własnym przyjęciu. Alkoholik nie może więc pić tak jak wszyscy lub okazjonalnie, bo kontrolowanie ilości wypitego alkoholu jest u niego zaburzone i może prowadzić do powrotu w świat nałogu.

Leczenie osoby uzależnionej zasadniczo dzieli się na trzy etapy: odtrucie czyli detoksykację, terapię podstawową oraz terapię pogłębioną. Każdy z tych etapów jest równie ważny. Jednak terapia zaczyna się dużo wcześniej, zanim chory trafi do ośrodka leczenia uzależnień. Początek to moment, w którym uzależniony uświadamia sobie o istnieniu swojego problemu i postanawia poddać się leczeniu.

Ośrodek leczenia uzależnień w województwie pomorskim

Nasz ośrodek leczenia uzależnień WANT, w województwie pomorskim to miejsce szczególne, gdzie osoba uzależniona będzie miała czas na wiele przemyśleń i pracy nad sobą. By miała ku temu dobre warunki, zapewniamy komfortowe pokoje z łazienkami, smaczne jedzenie dostosowane do indywidualnej diety oraz kameralną atmosferę. Na turnusie terapeutycznym w ośrodku znajduje się niewielka ilość osób, by móc zapewnić przyjazną i pełną zaufania atmosferę, oraz osiągnąć wysoką skuteczność leczenia.

Inne typy uzależnień

W naszym ośrodku zlokalizowanym w województwie pomorskim leczymy także inne rodzaje uzależnień, m. in. lekomanię, narkomanię, uzależnienie od hazardu czy Internetu.

Nasz Cennik - Terapii leczenia uzależnienia alkoholowego