Ośrodki Odwykowe – Pomorskie

Ośrodki Odwykowe – Pomorskie - WANT
Ośrodki Odwykowe – Pomorskie

Ośrodki odwykowe to miejsca, w których stosuje się specjalistyczną terapię, by zatrzymać falę określonego nałogu. Sam odwyk kojarzony jest zazwyczaj z detoksem, polegającym na całkowitym odstawieniu alkoholu oraz - w razie konieczności - użyciu w tym celu specjalnych środków farmakologicznych. Jednak sam detoks jest tylko częścią terapii, jej początkiem, pozwalającym na odtrucie organizmu. Dalsze etapy są czasami równie trudne, a na pewno trwają dłużej. Ośrodki odwykowe w województwie pomorskim, ale i w całej Polsce, działają w oparciu o różne metody. Warto wybrać taki, który stosuje metody sprawdzone dające wysoką skuteczność leczenia.

Jak wygląda dzień w ośrodku odwykowym

Dzień w naszym ośrodku odwykowym jest obwarowany ściśle określonym planem. Nie może zabraknąć spotkań grupowych oraz terapii indywidualnej. Ponadto pacjenci mają dostęp do filmów edukacyjnych, zajęć związanych ze sztuką czy zajęć sportowych. Bardzo ważną częścią terapii jest umiejętność planowania czasu wolnego, tak by nie było w nim miejsca na alkohol.

Terapeuci i pacjenci

W każdym ośrodku odwykowym najważniejszy jest sam pacjent i jego wyjście z uzależnienia. Czuwają nad tym najlepsi specjaliści, którzy sami niejedno widzieli i wiedzą jak reagować w każdej sytuacji. Nasz ośrodek odwykowy WANT, położony w samym sercu województwa pomorskiego na malowniczych Kaszubach, zrzesza skutecznych terapeutów, którzy znają problemy uzależnieniowe od podszewki. Wielu z nich samemu pokonało kiedyś nałóg lub w ich rodzinie był problem z alkoholem. Są autentyczni i potrafią naprawdę pomóc nawet w głębokich fazach nałogu.

Skuteczność terapii w ośrodkach odwykowych

Skuteczność terapii w ośrodkach odwykowych zależy nie tylko od planu terapii oraz terapeutów. Kowalem własnego losu jest w głównej mierze sama osoba uzależniona. Wymaga się od niej samodyscypliny, wytrwałości oraz wiary w skuteczność leczenia.

Nasz ośrodek odwykowy WANT zlokalizowany w województwie pomorskim, to szansa na lepsze jutro dla każdej osoby uzależnionej.

Nasz Cennik - Terapii leczenia uzależnienia alkoholowego