Terapia Alkoholowa – Gdynia

Terapia Alkoholowa – Gdynia - WANT
Terapia Alkoholowa – Gdynia

Terapia alkoholowa to jedyny skuteczny sposób na długotrwałe, a najczęściej i całkowite pożegnanie nałogu. Leczenie rozpoczyna się bardzo stanowczo: nagle przerywa się ciąg picia, stosując w ten sposób oczyszczenie organizmu. Taki stan nazywamy detoksem. Czasami niezbędne jest zastosowanie środków farmakologicznych, by złagodzić skutki uboczne odstawienia alkoholu. A są one często bardzo nieprzyjemne, a czasami także niebezpieczne dla zdrowia i życia pacjenta. To ten etap terapii alkoholowej odbywa się pod czujnym okiem kadry medycznej i przy monitorowaniu stanu pacjenta.

Kolejne etapy terapii alkoholowej

Terapia alkoholowa w naszym ośrodku w pobliżu Gdyni to zespół zajęć, które mają na celu uświadomienie, że życie bez alkoholu jest wykonalne, a nawet bardziej atrakcyjne. Niezwykle ważne w terapii jest wsparcie rodziny i najbliższych. To dlatego organizujemy także spotkania dla nich, by wytłumaczyć pewne zależności, uświadomić i powiedzieć jak powinni reagować na niektóre zachowania i reakcje chorego. Zrozumienie osoby uzależnionej jest dużym krokiem do sukcesu.

Ponadto w naszym ośrodku zlokalizowanym niedaleko Gdyni, terapia alkoholowa opiera się także o spotkania grupowe, indywidualne, zajęcia sportowe, filmowe czy artystyczne. Ta różnorodność pozwala na dogłębne działanie terapii i zapewnia jej o wiele większą skuteczność.

A co po terapii?

Po terapii alkoholowej nie zostawiamy naszych pacjentów samych sobie. Organizujemy cykliczne mitingi, polegające na wspólnym dzieleniu się doświadczeniami. To bardzo ważne dla obu stron. Przebywający w ośrodku widzą nadzieję na skuteczne wyjście z nałogu, natomiast abstynentom rozmowy uświadamiają, jak niszczącą bronią jest alkohol.

Terapia w naszym ośrodku

Nasz ośrodek prowadzi skuteczną terapię alkoholową opartą o sprawdzone metody. Lokalizacją placówki są Kaszuby, gdzie istnieje bardzo łatwy dojazd z Gdyni i innych miast. To miejsce daje ludziom nadzieję na lepsze życie.

Nasz Cennik - Terapii leczenia uzależnienia alkoholowego