Terapia Uzależnień – Chojnice

Terapia Uzależnień – Chojnice - WANT
Terapia Uzależnień – Chojnice

Co to jest terapia uzależnień?

Alkoholizm określono jako chorobę chroniczną, czyli taką, która drzemie w organizmie na zawsze. Oznacza to, że osoba uzależniona nie może pić jak wszyscy przysłowiową jedną lampkę, ale musi totalnie pożegnać się z jakimkolwiek alkoholem w jakichkolwiek ilościach. Jednak by funkcjonować w trzeźwości należy początkowo przejść bardzo trudną, lecz przynoszącą widoczne efekty terapię.

Terapia uzależnień to konkretny czas, w którym uzależniony zostaje poddany kompleksowym terapiom uświadamiającym, że funkcjonowanie bez napojów wyskokowych jest możliwe. Niejednokrotnie terapia uzależnień musi rozpocząć się od tak zwanego detoksu. Detoks jest to wspomagane farmakologicznie odtrucie alkoholowe, uwolnienie organizmu od oddziaływania alkoholu wraz z łagodzeniem dolegliwości odstawienia. Zasada jest prosta - określoną terapię można rozpocząć dopiero, gdy nasz organizm wolny jest od działania alkoholi. Wszystkie sprawy muszą być podejmowane realnie i na trzeźwo.

Nasz ośrodek WANT

Ośrodek leczenia uzależnień 100km od miasta Chojnice to przestrzeń, które może stać się ważnym krokiem w lepszą przyszłość. Realizujemy bardzo kompleksową terapię opierającą się o sprawdzone metody. Nasi terapeuci to wykwalifikowani specjaliści o wielkiej wiedzy. Mają wiedzę jak reagować w każdej sytuacji, jak postępować i realnie pomóc ludziom uzależnionym. Ich siła leży w zrozumieniu oraz tym, że wielu z nich samemu kiedyś znalazło się w roli, gdy musieli zmierzyć się z nałogiem w swoim najbliższym otoczeniu. Obecnie dobrze doradzają i z uporem maniaka prowadzą po trudnej drodze do trzeźwości.

Terapia w naszym ośrodku WANT

Terapia uzależnień w ośrodku stosunkowo niedaleko miasta Chojnice nie jest kwestią łatwą. Choć sama placówka wygląda jak wygodny hotel położony w centrum malowniczych Kaszub, każdy pacjent powinien przygotować się na naprawdę ciężką pracę. Pacjentów czekają spotkania grupowe, indywidualne, oglądanie filmów, zajęcia planowania czasu wolnego, zajęcia ze sztuką i sportem.

Nasz Cennik - Terapii leczenia uzależnienia alkoholowego