Terapia Uzależnień – Gdańsk

Terapia Uzależnień – Gdańsk - WANT
Terapia Uzależnień – Gdańsk

Czym jest terapia uzależnień?

Alkoholizm uznano za chorobę chroniczną, czyli taką, która istnieje w człowieku do końca życia. Oznacza to, że osoba w nałogu nie może pić jak każdy przysłowiową jedną lampkę, ale musi raz na zawsze pożegnać się z całym trunkiem w jakichkolwiek ilościach. Jednak by funkcjonować w trzeźwości należy na początku przebrnąć przez bardzo trudną, lecz skuteczną terapię.

Terapia uzależnień to określony czas, w którym chory zostaje poddany kompleksowym zajęciom uświadamiającym, że życie bez alkoholu jest możliwe. Często terapia uzależnień powinna rozpocząć się od tak zwanego detoksu. Detoks jest to wspomagane farmakologicznie odtrucie alkoholowe, odsunięcie od organizmu od oddziaływania trunków wraz z łagodzeniem objawów odstawienia. Sprawa jest oczywista - właściwą terapię można rozpocząć dopiero, gdy nasz organizm wolny jest od funkcjonowania alkoholi. Wszystkie decyzje powinny być realizowane świadomie i na trzeźwo.

Nasz ośrodek

Ośrodek leczenia uzależnień WANT niedaleko miejscowości Gdańsk to miejsce, które może stać się pierwszym krokiem w lepszą przyszłość. Realizujemy bardzo rozszerzoną terapię opierającą się o skuteczne sposoby. Nasi pracownicy to wykwalifikowani specjaliści o ogromnej wiedzy. Mają doświadczenie jak działać w każdej sytuacji, jak reagować i naprawdę pomóc ludziom uzależnionym. Ich moc leży w empatii oraz tym, że wielu z nich samemu kiedyś znalazło się w roli, gdy musieli zmierzyć się z uzależnieniem w swoim najbliższym otoczeniu. Dziś skutecznie doradzają i konsekwentnie prowadzą po krętej drodze do trzeźwości.

Terapia w naszym ośrodku

Terapia uzależnień w ośrodku położonym 50 km od Gdańska nie jest rzeczą prostą. Choć sama placówka prezentuje jak komfortowy pensjonat położony w centrum cudownych Kaszub, każdy pacjent musi być gotowym na naprawdę ciężką pracę. Pacjentów czekają spotkania grupowe, indywidualne, oglądanie filmów, zajęcia planowania czasu wolnego, obcowanie ze sztuką i sportem.

Nasz Cennik - Terapii leczenia uzależnienia alkoholowego