Terapia Uzależnień – Gdynia

Terapia Uzależnień – Gdynia - WANT
Terapia Uzależnień – Gdynia

Co to jest terapia uzależnień?

Alkoholizm uznano za dolegliwość chroniczną, czyli taką, która drzemie w człowieku na zawsze. Powoduje to, że osoba uzależniona nie może korzystać z alkoholu jak wszyscy przysłowiową jedną lampkę, ale musi raz na zawsze pożegnać się z jakimkolwiek trunkiem w jakichkolwiek ilościach. Jednak by funkcjonować w trzeźwości powinno się na początku przejść niezwykle trudną, lecz przynoszącą widoczne efekty terapię.

Terapia uzależnień to konkretny czas, w którym chory zostaje poddany określonym terapiom na temat uzależnień, że życie bez alkoholu jest możliwe. Często terapia uzależnień powinna rozpocząć się od tak zwanego detoksu. Detoks jest to wspomagane farmakologicznie odtrucie alkoholowe, odsunięcie od ciała od działania alkoholu wraz z zmniejszaniem objawów odstawienia. Sprawa jest oczywista - określoną terapię można zacząć dopiero, gdy nasz organizm wolny jest od działania alkoholu. Wszystkie decyzje powinny być realizowane realnie i na trzeźwo.

Nasza placówka WANT

Ośrodek leczenia uzależnień alkoholowych 60km od miasta Gdynia to miejsce, które może stać się ważnym krokiem w piękniejszą przyszłość. Przeprowadzamy bardzo rozszerzoną terapię opartą o skuteczne metody. Nasi pracownicy to wykwalifikowani specjaliści o ogromnej wiedzy. Mają wiedzę jak postępować w każdej sytuacji, jak postępować i naprawdę pomóc ludziom uzależnionym. Ich siła tkwi w empatii oraz tym, że wielu z nich samemu kiedyś znalazło się w roli, gdy musieli zmierzyć się z uzależnieniem w swoim najbliższym otoczeniu. Dziś skutecznie doradzają i z uporem maniaka prowadzą po krętej drodze do trzeźwości.

Terapia w naszym ośrodku WANT

Terapia uzależnień w ośrodku niedaleko Gdyni nie jest rzeczą łatwą. Choć sam ośrodek wygląda jak najlepszy hotel zlokalizowany w środku malowniczych Kaszub, każdy pacjent powinien być gotowym na naprawdę ciężką pracę. Pacjentów czekają mitingi grupowe, indywidualne, projekcje filmowe, zajęcia planowania czasu wolnego, obcowanie ze sztuką i sportem.

Nasz Cennik - Terapii leczenia uzależnienia alkoholowego