Terapia Uzależnień – Słupsk

Terapia Uzależnień – Słupsk - WANT
Terapia Uzależnień – Słupsk

Czym jest terapia uzależnień?

Alkoholizm uznano za chorobę chroniczną, czyli taką, która drzemie w ciele na zawsze. Oznacza to, że osoba w nałogu nie może pić jak każdy przysłowiowy jeden kieliszek, ale musi raz na zawsze pożegnać się z jakimkolwiek alkoholem w jakichkolwiek ilościach. Jednak by funkcjonować w trzeźwości powinno się początkowo przejść bardzo trudną, lecz skuteczną terapię.

Terapia uzależnień to określony czas, w którym chory zostaje poddany kompleksowym terapiom uświadamiającym, że życie bez alkoholu jest możliwe. Często terapia uzależnień musi rozpocząć się od tak zwanego detoksu. Detoks jest to wspomagane farmakologicznie odtrucie alkoholowe, uwolnienie organizmu od oddziaływania alkoholu wraz z łagodzeniem dolegliwości odstawienia. Sprawa jest nietrudna - określoną terapię można rozpocząć dopiero, gdy nasze ciało wolny jest od funkcjonowania alkoholi. Wszystkie sprawy muszą być podejmowane realnie i na trzeźwo.

Nasza placówka

Ośrodek leczenia uzależnień WANT 80km od miejscowości Słupsk to miejsce, które może stać się ważnym krokiem w lepszą przyszłość. Przeprowadzamy bardzo rozszerzoną terapię opartą o skuteczne metody. Nasi terapeuci to wykwalifikowani specjaliści o wielkiej wiedzy. Mają doświadczenie jak działać w każdej sytuacji, jak reagować i realnie pomóc ludziom uzależnionym. Ich moc leży w zrozumieniu oraz tym, że wielu z nich samemu kiedyś znalazło się w sytuacji, gdy musieli zmierzyć się z nałogiem w swoim bliskim otoczeniu. Obecnie dobrze doradzają i konsekwentnie prowadzą po krętej drodze do trzeźwości.

Terapia w naszym ośrodku

Terapia uzależnień w placówce WANT niedaleko Słupska nie jest kwestią prostą. Choć sama placówka prezentuje jak komfortowy hotel zlokalizowany w centrum cudownych Kaszub, każdy pacjent powinien być gotowym na naprawdę ciężką pracę. Uczestników terapii czekają spotkania w grupie, indywidualne, oglądanie filmów, zajęcia planowania czasu wolnego, zajęcia ze sztuką i sportem.

Nasz Cennik - Terapii leczenia uzależnienia alkoholowego