Terapia Uzależnień – Sopot

Terapia Uzależnień – Sopot - WANT
Terapia Uzależnień – Sopot

Co to jest terapia uzależnień?

Alkoholizm uznano za chorobę chroniczną, czyli taką, która drzemie w organizmie na zawsze. Powoduje to, że osoba w nałogu nie może korzystać z alkoholu jak każdy przysłowiowy jeden kieliszek, ale musi raz na zawsze pożegnać się z całym trunkiem w jakichkolwiek ilościach. Jednak by żyć w trzeźwości należy początkowo przebrnąć przez niezwykle trudną, lecz przynoszącą widoczne efekty terapię.

Terapia uzależnień to określony czas, w którym uzależniony zostaje poddany kompleksowym zajęciom na temat uzależnień, że funkcjonowanie bez alkoholu jest możliwe. Niejednokrotnie terapia uzależnień musi rozpocząć się od tak zwanego detoksu. Detoks jest to wspomagane odpowiednimi środkami odtrucie alkoholowe, uwolnienie organizmu od działania alkoholu wraz z zmniejszaniem dolegliwości odstawienia. Sprawa jest prosta - określoną terapię można zacząć dopiero, gdy nasze ciało wolny jest od funkcjonowania alkoholi. Wszystkie sprawy muszą być podejmowane świadomie i na trzeźwo.

Nasz ośrodek WANT

Ośrodek leczenia uzależnień WANT połozony 55km od miasta Sopot to przestrzeń, które może stać się ważnym krokiem w lepszą przyszłość. Realizujemy bardzo kompleksową terapię opierającą się o sprawdzone sposoby. Nasi pracownicy to wykwalifikowani specjaliści o wielkiej wiedzy. Mają doświadczenie jak działać w każdej sytuacji, jak postępować i naprawdę pomóc ludziom uzależnionym. Ich moc leży w empatii oraz tym, że wielu z nich samemu kiedyś znalazło się w sytuacji, gdy musieli zmierzyć się z uzależnieniem w swoim bliskim otoczeniu. Dziś dobrze doradzają i z uporem maniaka prowadzą po trudnej drodze do trzeźwości.

Terapia w naszym ośrodku

Terapia uzależnień w placówce niedaleko miejscowości Sopot nie jest rzeczą łatwą. Choć sama placówka prezentuje jak najlepszy pensjonat zlokalizowany w centrum cudownych Kaszub, każdy pacjent powinien być gotowym na naprawdę ciężką pracę. Uczestników terapii czekają mitingi w grupie, indywidualne, projekcje filmowe, zajęcia planowania czasu wolnego, obcowanie ze sztuką i sportem.

Nasz Cennik - Terapii leczenia uzależnienia alkoholowego