Terapia Uzależnień – Wejherowo

Terapia Uzależnień – Wejherowo - WANT
Terapia Uzależnień – Wejherowo

Czym jest terapia uzależnień?

Alkoholizm uznano za dolegliwość chroniczną, czyli taką, która drzemie w człowieku do końca życia. Oznacza to, że osoba uzależniona nie może korzystać z alkoholu jak każdy przysłowiową jedną lampkę, ale powinien totalnie pożegnać się z jakimkolwiek alkoholem w jakichkolwiek ilościach. Jednak by żyć w trzeźwości należy na początku przebrnąć przez niezwykle trudną, lecz przynoszącą widoczne efekty terapię.

Terapia uzależnień to konkretny czas, w którym uzależniony zostaje poddany określonym zajęciom uświadamiającym, że funkcjonowanie bez napojów wyskokowych jest możliwe. Niejednokrotnie terapia uzależnień powinna rozpocząć się od tak zwanego detoksu. Detoks jest to popierane odpowiednimi środkami odtrucie alkoholowe, odsunięcie od ciała od oddziaływania alkoholu wraz z łagodzeniem objawów odstawienia. Sprawa jest oczywista - właściwą terapię można zacząć dopiero, gdy nasz organizm wolny jest od działania alkoholu. Wszystkie decyzje powinny być realizowane realnie i na trzeźwo.

Nasza placówka

Ośrodek leczenia uzależnień 60km od miejscowości Wejherowo to miejsce, które może stać się pierwszym krokiem w lepszą przyszłość. Przeprowadzamy bardzo kompleksową terapię opierającą się o skuteczne metody. Nasi terapeuci to wykwalifikowani specjaliści o ogromnej wiedzy. Mają doświadczenie jak reagować w każdej sytuacji, jak reagować i naprawdę pomóc osobom uzależnionym. Ich siła leży w zrozumieniu oraz tym, że mnóstwo z nich samemu kiedyś znalazło się w sytuacji, gdy musieli stawić czoła nałogiem w swoim najbliższym otoczeniu. Obecnie dobrze doradzają i z uporem maniaka prowadzą po trudnej drodze do trzeźwości.

Terapia w naszym ośrodku WANT

Terapia uzależnień w ośrodku WANT stosunkowo niedaleko miasta Wejherowo nie jest rzeczą łatwą. Choć sam ośrodek wygląda jak wygodny pensjonat położony w środku cudownych Kaszub, każdy pacjent powinien przygotować się na naprawdę ciężką pracę. Uczestników terapii czekają mitingi grupowe, indywidualne, projekcje filmowe, zajęcia planowania czasu wolnego, zajęcia ze sztuką i sportem.

Nasz Cennik - Terapii leczenia uzależnienia alkoholowego