Terapie Uzależnień – Chojnice

Terapie Uzależnień – Chojnice - WANT
Terapie Uzależnień – Chojnice

Terapie uzależnień, nie zważając na metodę, polegają na całkowitym przestrzeganiu konkretnego planu dnia. Najczęściej, bo z wymiernymi skutkami prowadzi się terapię w oparciu o mitingi grupowe, a także indywidualne, podczas których rozmawia się na nawet najcięższe kwestie. Istotne jest, by pokazać własne sposoby myślenia i wnętrza w oparciu o wzajemne zaufanie. By terapie były jeszcze bardziej skuteczne, zaprasza się uczestników do różnych zajęć, np. sportowych lub artystycznych. W naszym ośrodku niedaleko Chojnic istotnym elementem leczenia jest przykładowo wymyślanie czasu wolnego. Pacjenci zapraszani są do aktywnego spędzania czasu, zamiłowania sportem, który wspaniale może zastąpić alkohol. Ponadto w terapię uzależnień często zaprasza się rodzinę i bliskich. Terapeuci prowadzą z nimi mitingi pokazujące, pomagające właściwie reagować na reakcje chorego po opuszczeniu ośrodka.

Czego nie powinno się robić w trakcie terapii

Podczas trwania terapii uzależnień obowiązuje całkowity zakaz picia napojów alkoholowych. Na terenie całego ośrodka WANT 90km od miasta Chojnice nie ma możliwości wnoszenia jakiegokolwiek trunku w jakichkolwiek ilościach. Totalnym zakazem objęte jest też wyciekanie poza obszar ośrodka rozmów, których dowiedzieliśmy się o drugich osobach podczas mitingów grupowych czy indywidualnych spotkań. W naszym ośrodku sotsunkowo niedaleko Chojnic stawiamy przede wszystkim na dyskrecję, co umożliwia każdemu pacjentowi całkowicie się otworzyć na funkcjonowanie terapii i innych ludzi. Ponadto bezwarunkowy jest respekt dla innych poglądów.

Terapia w naszej placówce WANT

W naszym ośrodku realizujemy skuteczną terapię, dzięki której wiele ludzi podjęło walkę o nowe wspanialsze życie. Wyciągamy rękę nawet do osób, którym wydaje się, że są bliskie zera. Pokazujemy jak się od niego odbić, by zobaczyć lepsze jutro.

Nasz Cennik - Terapii leczenia uzależnienia alkoholowego