Terapie Uzależnień – Gdańsk

Terapie Uzależnień – Gdańsk - WANT
Terapie Uzależnień – Gdańsk

Terapie uzależnień, bez względu na metodę, oparte są na całkowitym przestrzeganiu określonego planu dnia. Najczęściej, bo z wymiernymi skutkami realizuje się terapię w oparciu o mitingi grupowe, a także w cztery oczy, podczas których dyskutuje się na nawet najtrudniejsze kwestie. Istotne jest, by pokazać własne myśli i wnętrza w oparciu o całkowite zaufanie. By terapie były jeszcze mocniej dobre, zaprasza się pacjentów do innych zajęć, np. sport lub związanych ze sztuką. W ośrodku 50km od miasta Gdańsk ważnym elementem leczenia jest na przykład planowanie czasu wolnego. Pacjenci zachęcani są do aktywnego spędzania czasu, zafascynowania się ćwiczeniami, który wspaniale może zastąpić trunki. Poza tym w terapię uzależnień często zaprasza się rodzinę i bliskich. Terapeuci realizują z nimi mitingi prezentujące, pomagające właściwie reagować na reakcje chorego po powrocie z ośrodka.

Czego nie wolno robić podczas terapii

W czasie trwania terapii uzależnień obowiązuje absolutny zakaz picia alkoholu. Na terenie placówki WANT niedaleko Gdańska nie ma możliwości przynoszenia jakiegokolwiek trunku w jakichkolwiek ilościach. Całkowitym zakazem objęte jest też wynoszenie poza obszar ośrodka informacji, których doświadczyliśmy się o drugich osobach podczas mitingów grupowych czy indywidualnych spotkań. W naszym ośrodku uważamy głównie na dyskrecję, co pozwala każdemu pacjentowi bezwzględnie się otworzyć na działanie terapii i innych ludzi. Ponadto bezwarunkowy jest respekt dla innych poglądów.

Terapia w naszym ośrodku

W naszym ośrodku stosunkowo niedaleko miejscowości Gdańsk prowadzimy skuteczną terapię, dzięki której wiele osób podjęło walkę o nowe wspanialsze funkcjonowanie. Wyciągamy rękę nawet do osób, którym wydaje się, że są bliskie dna. Przedstawiamy jak się od niego odbić, by zobaczyć lepsze jutro.

Nasz Cennik - Terapii leczenia uzależnienia alkoholowego