Terapie Uzależnień – Gdynia

Terapie Uzależnień – Gdynia - WANT
Terapie Uzależnień – Gdynia

Terapie uzależnień, bez względu na wybrany rodzaj, polegają na całkowitym przestrzeganiu konkretnego planu dnia. Najczęściej, bo z wymiernymi skutkami prowadzi się terapię w oparciu o mitingi w grupie, a także indywidualne, podczas których dyskutuje się na nawet najcięższe kwestie. Istotne jest, by otworzyć własne wnętrze w oparciu o całkowite zaufanie. By terapie były jeszcze bardziej dobre, zaprasza się pacjentów do innych zajęć, np. sport lub artystycznych. W ośrodku niedaleko Gdyni istotnym elementem leczenia jest przykładowo wymyślanie czasu wolnego. Uczestnicy zachęcani są do ciekawego spędzania czasu, zafascynowania się sportem, który wspaniale może zastąpić trunki. Ponadto w terapię uzależnień często zaprasza się rodzinę i bliskich. Terapeuci prowadzą z nimi mitingi prezentujące, pomagające umiejętnie reagować na zachowania chorego po opuszczeniu ośrodka.

Czego nie powinno się robić podczas terapii

Podczas trwania terapii uzależnień obowiązuje całkowity zakaz spożywania napojów alkoholowych. Na obszarze całego ośrodka położonego 60km od miasta Gdynia nie ma możliwości wnoszenia jakiegokolwiek alkoholu w jakichkolwiek ilościach. Całkowitym zakazem objęte jest też wyciekanie poza teren ośrodka informacji, których dowiedzieliśmy się o innych podczas mitingów grupowych czy indywidualnych rozmów. W naszym ośrodku uważamy przede wszystkim na dyskrecję, co umożliwia każdemu uczestnikowi terapii całkowicie się otworzyć na działanie terapii i innych ludzi. Ponadto niezbędny jest szacunek dla innych zdań.

Terapia w naszym ośrodku

W naszym ośrodku godzinę drogi od miasta Gdynia prowadzimy skuteczną terapię, dzięki której wiele ludzi podjęło walkę o nowe lepsze życie. Zwracamy się z pomocą nawet do osób, którym wydaje się, że są bliskie zera. Przedstawiamy jak się od niego odbić, by zobaczyć lepsze jutro.

Nasz Cennik - Terapii leczenia uzależnienia alkoholowego