Terapie Uzależnień – Kościerzyna

Terapie Uzależnień – Kościerzyna - WANT
Terapie Uzależnień – Kościerzyna

Terapie uzależnień, bez względu na metodę, polegają na bezwzględnym przestrzeganiu określonego planu dnia. Bardzo często, bo najskuteczniej realizuje się terapię w oparciu o mitingi grupowe, a także indywidualne, podczas których rozmawia się na nawet najtrudniejsze tematy. Istotne jest, by pokazać swoje serca w oparciu o całkowite zaufanie. By terapie były jeszcze bardziej dobre, zaprasza się uczestników do różnych zajęć, np. sport lub związanych ze sztuką. W ośrodku WANT niedaleko miasta Kościerzyna ważnym elementem leczenia jest przykładowo wymyślanie czasu wolnego. Uczestnicy zapraszani są do aktywnego spędzania czasu, zamiłowania ćwiczeniami, który wspaniale może zastąpić trunki. Ponadto w terapię uzależnień często angażuje się rodzinę i bliskich. Terapeuci prowadzą z nimi mitingi prezentujące, pomagające umiejętnie reagować na reakcje uzależnionego po opuszczeniu ośrodka.

Czego nie wolno robić podczas terapii

W czasie trwania terapii uzależnień alkoholowych obowiązuje absolutny zakaz spożywania alkoholu. Na obszarze placówki oddalonej od miasta koscierzyna o 20km nie ma możliwości wnoszenia jakiegokolwiek alkoholu w jakichkolwiek ilościach. Całkowitym zakazem objęte jest też wyciekanie poza obszar ośrodka informacji, których doświadczyliśmy się o innych podczas mitingów grupowych czy indywidualnych spotkań. W naszym ośrodku w Kościerzynie stawiamy głównie na dyskrecję, co umożliwia każdemu uczestnikowi terapii całkowicie się otworzyć na funkcjonowanie terapii i innych ludzi. Ponadto bezwarunkowy jest respekt dla innych zdań.

Terapia alkoholowa w naszej placówce

W naszym ośrodku niedaleko Kościerzyny realizujemy przynoszącą skutki terapię, dzięki której wiele osób podjęło walkę o nowe wspanialsze funkcjonowanie. Zwracamy się z pomocą nawet do osób, którym wydaje się, że są bliskie dna. Przedstawiamy jak się od niego odbić, by zobaczyć lepsze jutro.

Nasz Cennik - Terapii leczenia uzależnienia alkoholowego