Terapie Uzależnień – Malbork

Terapie Uzależnień – Malbork - WANT
Terapie Uzależnień – Malbork

Terapie uzależnień, bez względu na wybrany rodzaj, polegają na całkowitym przestrzeganiu konkretnego planu dnia. Najczęściej, bo z wymiernymi skutkami prowadzi się terapię w oparciu o spotkania w grupie, a także w cztery oczy, w trakcie których dyskutuje się na nawet najtrudniejsze kwestie. Istotne jest, by otworzyć swoje serca w oparciu o całkowite zaufanie. By terapie były jeszcze mocniej dobre, zaprasza się uczestników do innych zajęć, np. sport lub artystycznych. W ośrodku położonym 1,5 godziny drogi od miasta Malbork ważnym elementem leczenia jest na przykład planowanie czasu wolnego. Uczestnicy zachęcani są do ciekawego spędzania czasu, zamiłowania ćwiczeniami, który doskonale może zastąpić trunki. Poza tym w terapię uzależnień często zaprasza się rodzinę i bliskich. Terapeuci realizują z nimi spotkania uświadamiające, pomagające umiejętnie reagować na zachowania uzależnionego po opuszczeniu ośrodka WANT.

Czego nie powinno się robić w trakcie terapii

Podczas trwania terapii uzależnień obowiązuje absolutny zakaz spożywania napojów alkoholowych. Na obszarze całego ośrodka stosunkowo niedaleko Malborka nie ma prawa posiadania jakiegokolwiek alkoholu w jakichkolwiek ilościach. Całkowitym zakazem objęte jest też wyciekanie poza teren ośrodka informacji, których doświadczyliśmy się o drugich osobach podczas spotkań grupowych czy indywidualnych spotkań. W naszym ośrodku uważamy głównie na dyskrecję, co pozwala każdemu pacjentowi całkowicie się otworzyć na funkcjonowanie terapii i innych ludzi. Ponadto niezbędny jest respekt dla innych zdań.

Terapia w naszej placówce WANT

W naszym ośrodku 100km od miasta Malbork realizujemy skuteczną terapię, dzięki której wiele ludzi rozpoczęło walkę o nowe lepsze życie. Zwracamy się z pomocą nawet do osób, którym wydaje się, że są bliskie dna. Pokazujemy jak się od niego odbić, by zobaczyć promyk nadziei.

Nasz Cennik - Terapii leczenia uzależnienia alkoholowego