Terapie Uzależnień – Sopot

Terapie Uzależnień – Sopot - WANT
Terapie Uzależnień – Sopot

Terapie uzależnień, bez względu na metodę, oparte są na całkowitym przestrzeganiu konkretnego spisu dnia. Najczęściej, bo z wymiernymi skutkami prowadzi się terapię w oparciu o mitingi w grupie, a także indywidualne, w trakcie których rozmawia się na nawet najtrudniejsze kwestie. Istotne jest, by pokazać własne wnętrze w oparciu o wzajemne zaufanie. By terapie były jeszcze bardziej dobre, angażuje się uczestników do innych zajęć, np. sportowych lub związanych ze sztuką. W ośrodku WANT niedaleko miejscowości Sopot istotnym elementem leczenia jest na przykład wymyślanie czasu wolnego. Uczestnicy zapraszani są do aktywnego spędzania czasu, zamiłowania ćwiczeniami, który doskonale może zastąpić alkohol. Poza tym w terapię uzależnień często zaprasza się rodzinę i bliskich. Terapeuci realizują z nimi mitingi uświadamiające, pomagające właściwie reagować na reakcje chorego po powrocie z ośrodka.

Czego nie powinno się robić podczas terapii

W czasie trwania terapii uzależnień obowiązuje absolutny zakaz picia alkoholu. Na obszarze placówki niedaleko Sopotu nie ma prawa wnoszenia jakiegokolwiek trunku w jakichkolwiek ilościach. Totalnym zakazem objęte jest też wyciekanie poza teren ośrodka informacji, których dowiedzieliśmy się o drugich osobach podczas spotkań grupowych czy indywidualnych spotkań. W naszym ośrodku uważamy głównie na dyskrecję, co umożliwia każdemu uczestnikowi terapii bezwzględnie się otworzyć na działanie terapii i innych ludzi. Ponadto bezwarunkowy jest respekt dla innych zdań.

Terapia w naszym ośrodku

W naszym ośrodku położonym godzinę drogi od miasta Sopot realizujemy skuteczną terapię, dzięki której wiele osób rozpoczęło walkę o nowe lepsze funkcjonowanie. Wyciągamy rękę nawet do osób, którym wydaje się, że są bliskie zera. Pokazujemy jak się od niego odbić, by zobaczyć lepsze jutro.

Nasz Cennik - Terapii leczenia uzależnienia alkoholowego