Terapie Uzależnień – Wejherowo

Terapie Uzależnień – Wejherowo - WANT
Terapie Uzależnień – Wejherowo

Terapie uzależnień, nie zważając na metodę, oparte są na bezwzględnym przestrzeganiu określonego spisu dnia. Bardzo często, bo z wymiernymi skutkami prowadzi się terapię w oparciu o spotkania w grupie, a także indywidualne, w trakcie których dyskutuje się na nawet najtrudniejsze kwestie. Ważne jest, by otworzyć własne umysły i serca w oparciu o wzajemne zaufanie. By terapie były jeszcze bardziej skuteczne, angażuje się uczestników do różnych zajęć, np. sport lub artystycznych. W naszym ośrodku znajdujacym się stosunkowo niedaleko miejscowości Wejherowo ważnym elementem leczenia jest przykładowo wymyślanie czasu wolnego. Uczestnicy zachęcani są do ciekawego spędzania czasu, zamiłowania ćwiczeniami, który wspaniale może zastąpić alkohol. Poza tym w terapię uzależnień często zaprasza się rodzinę i bliskich. Terapeuci prowadzą z nimi spotkania pokazujące, pomagające właściwie reagować na zachowania uzależnionego po powrocie z ośrodka.

Czego nie wolno robić w trakcie terapii

W czasie trwania terapii uzależnień obowiązuje absolutny zakaz picia napojów alkoholowych. Na obszarze całego ośrodka WANT położonego niedaleko miasta Wejherowo nie ma prawa wnoszenia jakiegokolwiek trunku w jakichkolwiek ilościach. Całkowitym zakazem objęte jest też wyciekanie poza obszar ośrodka rozmów, których doświadczyliśmy się o drugich osobach podczas mitingów grupowych czy indywidualnych rozmów. W naszym ośrodku stawiamy przede wszystkim na dyskrecję, co pozwala każdemu pacjentowi bezwzględnie się otworzyć na funkcjonowanie leczenia i innych ludzi. Ponadto niezbędny jest respekt dla innych poglądów.

Terapia w naszym ośrodku

W naszym ośrodku WANT 60 km od Wejherowa realizujemy przynoszącą skutki terapię, dzięki której wiele ludzi podjęło walkę o nowe wspanialsze życie. Zwracamy się z pomocą nawet do osób, którym wydaje się, że są bliskie zera. Przedstawiamy jak się od niego odbić, by zobaczyć promyk nadziei.

Nasz Cennik - Terapii leczenia uzależnienia alkoholowego